
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Type | Class AB |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Max Power Dissipation | 800 mW |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Power Dissipation | 800 mW |
| Max Output Current | 1.5 A |
| Number of Channels | 1 |
| Supply Type | Single |
| Gain | 35.5 dB |
| Nominal Supply Current | 7 mA |
| Output Power | 550 mW |
| Voltage Gain | 35.5 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 46 dB |
| Max Output Power | 550 mW |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
